Utmost - Black Sea Nesebar Cup - 2008

17 June - 22 June

Results Participants
Group A
G
W
D
L
DB
P
Metalurh
3
3
0
0
4-0
9
Dacia
3
2
0
1
6-4
6
FA Plovdiv
3
1
0
2
2-4
3
Septemvri (2)
3
0
0
3
2-6
0

18.06 08:30
Ravda

1

0

Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine
Septemvri (2)
Sofia , Bulgaria

18.06 09:00
Pomorie

2

1

Dacia
Chișinău, Moldova
FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria

19.06 17:15
Kableshkovo

0

2

FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine

19.06 18:30
Ravda

2

4

Septemvri (2)
Sofia , Bulgaria
Dacia
Chișinău, Moldova

20.06 11:00
Ravda

1

0

FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria
Septemvri (2)
Sofia , Bulgaria

20.06 12:45
Pomorie

0

1

Dacia
Chișinău, Moldova
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine
Group B
G
W
D
L
DB
P
Zimbru
3
3
0
0
7-1
9
Livyi Bereh
3
1
1
1
7-3
4
Septemvri
3
1
1
1
6-4
4
Park
3
0
0
3
0-12
0

18.06 10:15
Pomorie

5

0

Livyi Bereh
Kyiv, Ukraine
Park
Skopje , North Macedonia

18.06 11:00
Ravda

2

1

Zimbru
Chișinău, Moldova
Septemvri
Sofia , Bulgaria

19.06 16:00
Kableshkovo

0

4

Park
Skopje , North Macedonia
Zimbru
Chișinău, Moldova

19.06 16:00
Ravda

2

2

Septemvri
Sofia , Bulgaria
Livyi Bereh
Kyiv, Ukraine

20.06 12:15
Ravda

3

0

Septemvri
Sofia , Bulgaria
Park
Skopje , North Macedonia

20.06 12:45
Kableshkovo

1

0

Zimbru
Chișinău, Moldova
Livyi Bereh
Kyiv, Ukraine
Group C
G
W
D
L
DB
P
Kolos
3
3
0
0
17-0
9
FC Rabotnicki
3
2
0
1
11-3
6
Academia Septemvri
3
1
0
2
3-12
3
FC Nesebar
3
0
0
3
0-16
0

18.06 09:45
Ravda

0

6

Academia Septemvri
Sofia , Bulgaria
Kolos
Kovalivka, Ukraine

18.06 10:15
Kableshkovo

5

0

FC Rabotnicki
Skopje , North Macedonia
FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria

19.06 12:45
Pomorie

8

0

Kolos
Kovalivka, Ukraine
FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria

19.06 17:15
Ravda

0

6

Academia Septemvri
Sofia , Bulgaria
FC Rabotnicki
Skopje , North Macedonia

20.06 09:45
Ravda

0

3

FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria
Academia Septemvri
Sofia , Bulgaria

20.06 11:30
Pomorie

0

3

FC Rabotnicki
Skopje , North Macedonia
Kolos
Kovalivka, Ukraine

Match for 9-10 place

21.06 11:30
Pomorie

0

2

Park
Skopje , North Macedonia
Septemvri (2)
Sofia , Bulgaria

Match for 7-8 place

21.06 16:00
Pomorie

7

2

Septemvri
Sofia , Bulgaria
FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria

Match for 5-6 place

21.06 12:45
Pomorie

4

1

Dacia
Chișinău, Moldova
Livyi Bereh
Kyiv, Ukraine

1/2 final

21.06 09:00
Kableshkovo

3

1

Kolos
Kovalivka, Ukraine
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine

1/2 final

21.06 10:15
Kableshkovo

2

1

Zimbru
Chișinău, Moldova
FC Rabotnicki
Skopje , North Macedonia

Match for 3-rd place

21.06 17:15
Kableshkovo

3

0

Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine
FC Rabotnicki
Skopje , North Macedonia

Final

21.06 18:30
Kableshkovo

1

1

Kolos
Kovalivka, Ukraine
п. п.
5:4
Zimbru
Chișinău, Moldova