Utmost - Black Sea Nesebar Cup - 2009

17 June - 22 June

Results Participants
Group A
G
W
D
L
DB
P
FC Minaj
3
2
1
0
11-2
7
FA Plovdiv
3
2
0
1
4-6
6
Lokomotiv
3
1
1
1
7-3
4
Park
3
0
0
3
0-11
0

18.06 09:00
Kableshkovo

1

1

Lokomotiv
Sofia , Bulgaria
FC Minaj
Minaj, Ukraine

18.06 11:30
Pomorie

0

1

Park
Skopje , North Macedonia
FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria

19.06 12:45
Kableshkovo

4

0

FC Minaj
Minaj, Ukraine
Park
Skopje , North Macedonia

19.06 17:00
Nesebar B

2

0

FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria
Lokomotiv
Sofia , Bulgaria

20.06 09:45
Nesebar B

6

0

Lokomotiv
Sofia , Bulgaria
Park
Skopje , North Macedonia

20.06 10:15
Kableshkovo

6

1

FC Minaj
Minaj, Ukraine
FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria
Group B
G
W
D
L
DB
P
Kolos
3
3
0
0
10-0
9
Spartak
3
1
1
1
6-5
4
FC Minaj (2)
3
1
0
2
2-6
3
FC Nesebar
3
0
1
2
2-9
1

18.06 11:30
Kableshkovo

5

0

Kolos
Kovalivka, Ukraine
FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria

18.06 12:15
Ravda

4

0

Spartak
Pleven, Bulgaria
FC Minaj (2)
Minaj, Ukraine

19.06 11:30
Kableshkovo

0

2

FC Minaj (2)
Minaj, Ukraine
Kolos
Kovalivka, Ukraine

19.06 11:30
Pomorie

2

2

FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria
Spartak
Pleven, Bulgaria

20.06 08:30
Ravda

0

2

FC Nesebar
Nessebar, Bulgaria
FC Minaj (2)
Minaj, Ukraine

20.06 10:15
Pomorie

3

0

Kolos
Kovalivka, Ukraine
Spartak
Pleven, Bulgaria
Group C
G
W
D
L
DB
P
Metalurh
3
2
1
0
8-1
7
FC Zaspa
3
2
1
0
7-1
7
Zvezdichka
3
1
0
2
4-9
3
Spartak (2)
3
0
0
3
1-9
0

18.06 12:45
Kableshkovo

5

0

FC Zaspa
Kozyn, Ukraine
Zvezdichka
Burgas , Bulgaria

18.06 12:45
Pomorie

0

4

Spartak (2)
Pleven, Bulgaria
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine

19.06 16:00
Pomorie

1

0

FC Zaspa
Kozyn, Ukraine
Spartak (2)
Pleven, Bulgaria

19.06 18:30
Nesebar B

0

3

Zvezdichka
Burgas , Bulgaria
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine

20.06 08:30
Nesebar B

1

1

Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine
FC Zaspa
Kozyn, Ukraine

20.06 11:30
Kableshkovo

1

4

Spartak (2)
Pleven, Bulgaria
Zvezdichka
Burgas , Bulgaria

Match for 9-10 place

21.06 14:00
Pomorie

0

0

Park
Skopje , North Macedonia
п. п.
2:3
Spartak (2)
Pleven, Bulgaria

Match for 7-8 place

21.06 13:00
Nesebar B

1

0

Lokomotiv
Sofia , Bulgaria
FC Minaj (2)
Minaj, Ukraine

Match for 5-6 place

21.06 14:15
Nesebar B

0

0

Spartak
Pleven, Bulgaria
п. п.
8:7
FA Plovdiv
Plovdiv , Bulgaria

1/2 final

21.06 09:00
Pomorie

1

1

Kolos
Kovalivka, Ukraine
п. п.
4:2
FC Zaspa
Kozyn, Ukraine

1/2 final

21.06 10:15
Pomorie

2

1

FC Minaj
Minaj, Ukraine
Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine

Match for 3-rd place

21.06 17:15
Pomorie

4

0

Metalurh
Zaporizhzhia , Ukraine
FC Zaspa
Kozyn, Ukraine

Final

21.06 18:30
Pomorie

0

1

Kolos
Kovalivka, Ukraine
FC Minaj
Minaj, Ukraine