Utmost-Black Sea Nesebar Cup - 2012

15 June - 19 June

Results Participants
Group A
G
W
D
L
DB
P
FC Sportul
3
3
0
0
18-5
9
FC Veld
3
2
0
1
9-6
6
FC Bukovyna
3
1
0
2
2-12
3
FC Lokomotiv - 2
3
0
0
3
3-9
0

15.06 08:00
Nesebar 1/1

6

0

FC Sportul
Chisinau, Moldova
FC Bukovyna
Chernivtsi, Ukraine

15.06 08:00
Nesebar 1/2

1

0

FC Veld
Plovdiv, Bulgaria
FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria

16.06 09:00
Nesebar 1/1

6

3

FC Sportul
Chisinau, Moldova
FC Veld
Plovdiv, Bulgaria

16.06 09:00
Nesebar 1/2

2

1

FC Bukovyna
Chernivtsi, Ukraine
FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria

17.06 10:00
Nesebar 1/1

6

2

FC Sportul
Chisinau, Moldova
FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria

17.06 10:00
Nesebar 1/2

5

0

FC Veld
Plovdiv, Bulgaria
FC Bukovyna
Chernivtsi, Ukraine
Group B
G
W
D
L
DB
P
FC Dasschool
3
3
0
0
20-1
9
FC Nyva
3
2
0
1
7-8
6
FC Lion
3
0
1
2
1-9
1
FC Lavchetata
3
0
1
2
2-12
1

15.06 10:00
Nesebar 1/1

4

0

FC Nyva
Vinnytsia , Ukraine
FC Lion
Plovdiv, Bulgaria

15.06 10:00
Nesebar 1/2

0

9

FC Lavchetata
Sofia, Bulgaria
FC Dasschool
Chisinau, Moldova

16.06 08:00
Nesebar 1/1

2

1

FC Nyva
Vinnytsia , Ukraine
FC Lavchetata
Sofia, Bulgaria

16.06 08:00
Nesebar 1/2

0

4

FC Lion
Plovdiv, Bulgaria
FC Dasschool
Chisinau, Moldova

17.06 08:00
Nesebar 1/1

1

7

FC Nyva
Vinnytsia , Ukraine
FC Dasschool
Chisinau, Moldova

17.06 08:00
Nesebar 1/2

1

1

FC Lion
Plovdiv, Bulgaria
FC Lavchetata
Sofia, Bulgaria
Group C
G
W
D
L
DB
P
FC Svilengrad
3
3
0
0
15-3
9
FC Zimbru
3
2
0
1
10-4
6
FC Lokomotiv
3
1
0
2
8-9
3
FC Plovdiv
3
0
0
3
2-19
0

15.06 09:00
Nesebar 1/1

3

2

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria

15.06 09:00
Nesebar 1/2

1

8

FC Plovdiv
Plovdiv, Bulgaria
FC Svilengrad
Svilengrad, Bulgaria

16.06 10:00
Nesebar 1/1

7

0

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Plovdiv
Plovdiv, Bulgaria

16.06 10:00
Nesebar 1/2

2

5

FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
FC Svilengrad
Svilengrad, Bulgaria

17.06 11:00
Nesebar 1/1

0

2

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Svilengrad
Svilengrad, Bulgaria

17.06 11:00
Nesebar 1/2

4

1

FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
FC Plovdiv
Plovdiv, Bulgaria
Group D
G
W
D
L
DB
P
FC Mold Progress
3
3
0
0
28-5
9
FC Pro Sport
3
2
0
1
12-12
6
FC Nesebar
3
1
0
2
4-11
3
FC Akademica (2)
3
0
0
3
0-16
0

15.06 11:00
Nesebar 1/2

3

0

FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria
FC Akademica (2)
Sofia, Bulgaria

15.06 12:00
Nesebar 1/1

4

12

FC Pro Sport
Bucharest, Romania
FC Mold Progress
Chisinau, Moldova

16.06 12:00
Nesebar 1/1

3

0

FC Pro Sport
Bucharest, Romania
FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria

16.06 12:00
Nesebar 1/2

8

0

FC Mold Progress
Chisinau, Moldova
FC Akademica (2)
Sofia, Bulgaria

17.06 09:00
Nesebar 1/1

5

0

FC Pro Sport
Bucharest, Romania
FC Akademica (2)
Sofia, Bulgaria

17.06 09:00
Nesebar 1/2

1

8

FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria
FC Mold Progress
Chisinau, Moldova
Group E
G
W
D
L
DB
P
FC Park
3
3
0
0
6-1
9
FC Pro Sport - 2
3
2
0
1
10-4
6
FC Akademica
3
1
0
2
4-7
3
FC Zimbru - 2
3
0
0
3
2-10
0

15.06 11:00
Nesebar 1/1

4

2

FC Pro Sport - 2
Bucharest, Romania
FC Zimbru - 2
Chisinau, Moldova

15.06 12:00
Nesebar 1/2

2

0

FC Park
Skopje, North Macedonia
FC Akademica
Sofia, Bulgaria

16.06 11:00
Nesebar 1/1

1

2

FC Pro Sport - 2
Bucharest, Romania
FC Park
Skopje, North Macedonia

16.06 11:00
Nesebar 1/2

0

4

FC Zimbru - 2
Chisinau, Moldova
FC Akademica
Sofia, Bulgaria

17.06 12:00
Nesebar 1/1

5

0

FC Pro Sport - 2
Bucharest, Romania
FC Akademica
Sofia, Bulgaria

17.06 12:00
Nesebar 1/2

0

2

FC Zimbru - 2
Chisinau, Moldova
FC Park
Skopje, North Macedonia

For 19-20 place

18.06 11:00
Nesebar 1/1

0

0

FC Akademica (2)
Sofia, Bulgaria
п. п.
3:4
FC Plovdiv
Plovdiv, Bulgaria

For 17-18 place

18.06 08:00
Nesebar 1/2

2

0

FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria
FC Zimbru - 2
Chisinau, Moldova

For 15-16 place

18.06 11:00
Nesebar 1/2

2

2

FC Lavchetata
Sofia, Bulgaria
п. п.
4:3
FC Bukovyna
Chernivtsi, Ukraine

For 13-14 place

18.06 12:00
Nesebar 1/1

2

2

FC Lion
Plovdiv, Bulgaria
п. п.
2:1
FC Akademica
Sofia, Bulgaria

For 11-12 place

18.06 12:00
Nesebar 1/2

0

0

FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
п. п.
0:2
FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria

For 9-10 place

18.06 08:00
Nesebar 1/1

1

4

FC Nyva
Vinnytsia , Ukraine
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

Quarterfinals

18.06 09:00
Nesebar 1/1

6

0

FC Mold Progress
Chisinau, Moldova
FC Veld
Plovdiv, Bulgaria

Quarterfinals

18.06 09:00
Nesebar 1/2

7

2

FC Dasschool
Chisinau, Moldova
FC Zimbru
Chisinau, Moldova

Quarterfinals

18.06 10:00
Nesebar 1/1

9

0

FC Sportul
Chisinau, Moldova
FC Pro Sport - 2
Bucharest, Romania

Quarterfinals

18.06 10:00
Nesebar 1/2

1

4

FC Svilengrad
Svilengrad, Bulgaria
FC Park
Skopje, North Macedonia

For 7-8 place

19.06 09:00
Nesebar 1/2

1

3

FC Veld
Plovdiv, Bulgaria
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

For 5-6 place

19.06 09:00
Nesebar 1/1

3

0

FC Svilengrad
Svilengrad, Bulgaria
FC Dasschool
Chisinau, Moldova

Semifinals

19.06 08:00
Nesebar 1/1

0

0

FC Mold Progress
Chisinau, Moldova
п. п.
5:4
FC Park
Skopje, North Macedonia

Semifinals

19.06 08:00
Nesebar 1/2

5

9

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Sportul
Chisinau, Moldova

For 3rd place

19.06 10:00
Nesebar 1/1

2

4

FC Park
Skopje, North Macedonia
FC Zimbru
Chisinau, Moldova

Final

19.06 10:00
Nesebar 1/2

4

3

FC Mold Progress
Chisinau, Moldova
FC Sportul
Chisinau, Moldova