Utmost-Black Sea Nesebar Cup - 2008

18 June - 22 June

Results Participants
GROUP A
G
W
D
L
DB
P
FC Dacia
3
3
0
0
11-2
9
FC Nesebar
3
2
0
1
9-2
6
FC Septemvri
3
1
0
2
5-12
3
FC Zvezdenburg
3
0
0
3
0-9
0

18.06 09:00
Pomorie

6

2

FC Dacia
Chisinau, Moldova
FC Septemvri
Sofia, Bulgaria

18.06 18:00
Pomorie

3

0

FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria
FC Zvezdenburg
Burgas, Bulgaria

19.06 10:30
Kableshkovo

0

6

FC Septemvri
Sofia, Bulgaria
FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria

19.06 12:00
Pomorie

3

0

FC Dacia
Chisinau, Moldova
FC Zvezdenburg
Burgas, Bulgaria

19.06 18:00
Kableshkovo

3

0

FC Septemvri
Sofia, Bulgaria
FC Zvezdenburg
Burgas, Bulgaria

20.06 10:30
Pomorie

2

0

FC Dacia
Chisinau, Moldova
FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria
GROUP B
G
W
D
L
DB
P
FC Lokomotiv
3
2
0
1
7-2
6
FC Zimbru
3
2
0
1
6-3
6
Academy Septemvri
3
2
0
1
5-4
6
SDIUSSHOR Mykolaiv
3
0
0
3
0-9
0

18.06 10:30
Pomorie

1

2

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
Academy Septemvri
Sofia, Bulgaria

18.06 10:30
Kableshkovo

3

0

FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
SDIUSSHOR Mykolaiv
Mykolaiv, Ukraine

19.06 09:00
Pomorie

2

1

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria

19.06 09:00
Kableshkovo

3

0

Academy Septemvri
Sofia, Bulgaria
SDIUSSHOR Mykolaiv
Mykolaiv, Ukraine

20.06 10:30
Kableshkovo

3

0

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
SDIUSSHOR Mykolaiv
Mykolaiv, Ukraine

20.06 12:00
Pomorie

0

3

Academy Septemvri
Sofia, Bulgaria
FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
GROUP C
G
W
D
L
DB
P
FC Real
3
2
1
0
26-1
7
FC Pro Sport
3
2
1
0
17-0
7
FC Atletico
3
0
1
2
4-25
1
FC Lokomotiv - 2
3
0
1
2
3-24
1

18.06 09:00
Kableshkovo

3

3

FC Atletico
Balti, Moldova
FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria

18.06 12:00
Kableshkovo

0

0

FC Real
Nis, Serbia
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

19.06 10:30
Pomorie

0

6

FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

19.06 12:00
Pomorie

1

11

FC Atletico
Balti, Moldova
FC Real
Nis, Serbia

20.06 09:00
Pomorie

0

11

FC Atletico
Balti, Moldova
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

20.06 09:00
Kableshkovo

0

15

FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria
FC Real
Nis, Serbia

For 9-10 place

21.06 12:00
Pomorie

4

2

FC Atletico
Balti, Moldova
FC Lokomotiv - 2
Sofia, Bulgaria

Quarterfinals

21.06 09:00
Pomorie

3

2

FC Dacia
Chisinau, Moldova
Academy Septemvri
Sofia, Bulgaria

Quarterfinals

21.06 09:00
Kableshkovo

2

3

FC Zimbru
Chisinau, Moldova
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

Quarterfinals

21.06 10:30
Pomorie

4

1

FC Real
Nis, Serbia
FC Septemvri
Sofia, Bulgaria

Quarterfinals

21.06 10:30
Kableshkovo

2

4

FC Nesebar
Nesebar, Bulgaria
FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria

Semifinals

21.06 18:00
Pomorie

0

5

FC Dacia
Chisinau, Moldova
FC Pro Sport
Bucharest, Romania

Semifinals

21.06 18:00
Kableshkovo

2

1

FC Real
Nis, Serbia
FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria

For 3rd place

22.06 09:00
Pomorie

4

0

FC Lokomotiv
Sofia, Bulgaria
FC Dacia
Chisinau, Moldova

Final

22.06 10:30
Pomorie

2

0

FC Pro Sport
Bucharest, Romania
FC Real
Nis, Serbia